basgitara

Mário Polónyi, narodený v roku 1975 v Nitre. Basgitaru som chytil prvýkrát do ruky na Gymnáziu v Leviciach, kde sme so spolužiakmi v roku 1990 založili kapelu Hoblíky. Počas stredoškolského štúdia sme v podobnej zostave dvakrát zmenili názov, najprv na Detroit a neskôr na Labyrint. Všetky tieto projekty skončili po mojom odchode na vysokú školu.

Počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave som (približne v roku 1995) krátko pôsobil v hip-hopovej formácii Obscure E.T..

K hraniu v kapelách som sa vrátil až v roku 2001, keď som nastúpil do bratislavskej hardrockovej kapely Mobydick a zároveň do punkrockovej kapely Mary Jane z Tlmáč. V obidvoch som hral približne do roku 2007. V tomto období som okrem toho absolvoval obidva cykly basovej gitary na ZUŠ M. Ruppeldta pod vedením kontrabasistu E. Vizváriho.

Od roku 2011 hrám v bratislavskej flamenco kapele Ponte Pardo a v rokoch 2016 až 2018 som hral v progresívnom projekte Maťa Mikloša s názvom Sisterhood of Klangpedal. Kapela stále existuje, ale momentálne je v hibernovanom stave. V rokoch 2013 až 2016 som študoval jazzovú basgitaru na Hudobnej a umeleckej akadémii Jána Albrechta v Banskej Štiavnici pod vedením maďarského jazzového skladateľa a basgitaristu Viktora Hársa. Získal som tam titul bakalára.


K SLOWHAND PROJECTu som sa pripojil začiatkom roka 2018.