Klavír a Hammond Organ

Absolutely stunning discovery!

Mike Chadwick Jazz FM UK

Pavel Morochovič priletel ako kométa, pre mnohých ešte neznámy interpret a priniesol do slovenských jazzových vôd renesanciu, uvoľnenie, nadhľad a odstup od istej profesionálnej deformácie.

Ján Sklenár, Rádio Devín

Pavel Morochovič je slovenský klavirista a skladateľ, ktorý v roku 2014 doslova vtrhol na slovenskú jazzovú scénu so svojim triom, ktorého členmi boli renomovaní slovenskí hudobníci Martin Valihora a Juraj Griglák. Jeho tvorbe dávajú za pravdu nominácie ceny Esprit a RadioHead Awards, či rotácia vo významnom anglickom rádiu JAZZ FM.

Recenzovali ho v prestížnom japonskom časopise JAZZ Life a Mike Chadwick z rádiovej relácie Cutting Edge ho zaradil medzi najlepšie jazzové nahrávky za rok 2015. Awakening sa stal albumom týždňa na anglickej stanici Soul and Jazz. V poľskom rádiu LongPlay bol album zaradený medzi 10 najlepších európskych albumov za prvý pol rok 2015.

V roku 2016 Pavel reprezentoval Slovensko v medzinárodnom projekte CRISS CROSS EUROPE. Pod vedením renomovaného francúzskeho hudobníka a skladateľa Louisa Sclavisa tak obohatil svoje skúsenosti v oblasti free jazzu a participoval na koncertnom turné po Európe. Ako sólista a líder tria vystupoval na rozličných významných domácich a zahraničných pódiach (International Jazz Solo Piano Festival Prague, One Day Jazz Fest, Paradox, Unterfahrt, De Biljoke, De Werf, Opderchmelz, Jazz Prešov, Festival KHJ, ESPRIT, Open JazzFest Blue Note, Hevhetia Festival, Dnes Jazz,… ).


K SLOWHAND PROJECTu som sa pripojil v roku 2021.